Česká spořitelna představuje novinky v mobilním bankovnictví pro iPhony

20.03.2012   Autor: admin

Od 25. února 2012 mohou klienti České spořitelny – majitelé iPhonů spravovat a kontrolovat své finance pomocí mobilu, navíc jako první v České republice mohou jeho prostřednictvím pohodlně zaplatit i složenky. Ve 2. čtvrtletí letošního roku pak Česká spořitelna spustí mobilní bezkontaktní platby pro iPhone. Pomocí karty v mobilu klienti zaplatí jednoduše v obchodech.

Přes aplikaci SERVIS 24 Mobilní banka mohou klienti skenovat a zaplatit složenku, zadávat jednorázové příkazy, prohlížet si transakční historii nebo zůstatek na účtu, kontaktovat přímo Českou spořitelnu, vyhledat její nejbližší bankomat nebo pobočku a zjistit její otevírací dobu. Unikátní funkcí nové aplikace, kterou Česká spořitelna nabízí jako jediná na českém trhu, je skenování složenek. Klienti díky ní mohou skenovat a velmi jednoduše zaplatit složenky. Aplikace po „vyfocení“ převede automaticky číselné údaje na složence do platebního příkazu, který klient pouze potvrdí.

Bezpečnost mobilní aplikace je zajištěna pomocí několika vzájemně se doplňujících komponentů – klientského čísla u prvního přihlášení, hesla, bezpečně zašifrované komunikace mezi mobilním zařízením a bankou, propojením unikátního výrobního čísla přístroje s účtem klienta a také nastavením denních a měsíčních limitů pro bankovní operace. Denní limit je nastaven na 30 000 Kč a měsíční na 200 000 Kč. Převody mezi vlastními účty u České spořitelny jsou bez omezení.

„Chytrý mobil má v České republice už přes 20 % uživatelů mobilních telefonů. Mobilní bankovnictví, díky němuž mají klienti banku ve svém mobilu, je jedna z nejrychleji se rozvíjejících oblastí, na kterou nyní reagujeme a obohacujeme ji o skenování složenek,“ uvedl David Lorenc ředitel přímého bankovnictví České spořitelny. Přímé bankovnictví České spořitelny využívá více než 1,4 milionu klientů, z toho 1,2 milionu klientů využívá internetové bankovnictví SERVIS 24.

Bankovní aplikaci SERVIS 24 Mobilní banka lze zdarma stáhnout na App Store nebo iTunes. Pro její plnou funkčnost je nutné mít aktivovanou službu SERVIS 24 Internetbanking. Aplikaci dodala společnost Cleverlance Enterprise Solution a je určena pro telefony iPhone, ale také pro tablety iPad a mobilní přehrávače iPod touch s operačním systémem iOS 4 a vyšším.

Ve 2. čtvrtletí letošního roku přijde Česká spořitelna ještě s další aplikací pro iPhone 4 a 4S, a sice s kartou v mobilu umožňující bezkontaktní platby v obchodech. Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Uživatelé telefonu iPhone jednoduše připevní ochranný rámeček iCarte od společnosti Wireless Dynamics ke svému telefonu a stáhnou si z App Store doprovodnou aplikaci Visa Mobile pro iCarte. iCarte obsahuje anténu a integrovaný zabezpečovací prvek Secure Element, v němž je mobilní karta Visa bezpečně uložena. Tato „karta“ pak pracuje s aplikací staženou z App Store tak, aby umožnila provádění plateb z telefonu.

Po aktivaci mobilní karty Visa budou klienti moci začít jednoduše nakupovat tak, že spustí aplikaci a přiloží svůj přístroj iPhone k jakémkoli platebnímu terminálu v Evropě, který přijímá bezkontaktní karty. Prostřednictvím telefonu bude možné bezpečně platit i na internetu. Služba bude v první fázi nabídnuta omezenému počtu klientů k otestování.

Mobilní platby pro iPhone na bázi technologie NFC představují další vývojový krok po zavedení bezkontaktních plateb kartami, které Česká spořitelna spustila loni v říjnu.

0 komentářů shlédnuto 6294x
  • Currently 0/5 Stars.

    © iPhone.cz, 2008-2017
    Developed by New Web Art