Sportovní ČT4 živě v iPhonech a iPadech

17.03.2011   Autor: admin

Česká televize nabízí uživatelům iPhonů a iPadů další novou aplikaci. Sportovní fanoušci do svých mobilních zařízení dostávají sportovní zpravodajství i živé vysílání ČT4.

Sportovní program ČT4 lze od 17. března 2011 sledovat živě v mobilních zařízeních iPhone a iPad. Čtyřka je po zpravodajské ČT24 dalším programem České televize, který vstoupil do mobilního světa.

Aplikace ČT4 v iPhopnech a iPadech nabízí samozřejmě přehled textových zpráv i fotografií k aktuálním výsledkům a událostem a především živé vysílání sportovního programu České televize. Ke stažení je zdarma v App Store.

„ČT4 na smartphonech si určitě rychle najde příznivce. Čtyřka nabízí český sport a špičkové sportovní zážitky z velkých událostí i domácí ligy basketbalu nebo florbalu. Nyní nemusí být sportovní fanoušek ani doma, aby živě viděl zápas nebo závod, který jej zajímá,“ říká výkonný ředitel Nových médií České televize Milan Fridrich. „Začínáme s platformou operačního systému iOS na iPhonech a iPadech, ale pracujeme i na živém vysílání Čtyřky v Androidu a Symbianu 3. ČT4, stejně jako ČT24, bude postupně na všech hlavních operačních systémech chytrých telefonů,“ dodává.

Aplikace ČT4 v iPhonech a iPadech nabízí vedle přehledu hlavních sportovních zpráv a událostí navíc i přehledné členění sportů do jednotlivých kategorií od těch nejmasovějších – jako je fotbal, hokej, tenis nebo atletika – až po golf nebo cyklistiku. Samozřejmostí je program vysílání Čtyřky a rubrika ČT4 uvádí, kde jsou důležité zprávy a sdělení o chystaných přenosech, nebo rozhovory s tvůrci programu.

Mobilní aplikace ČT24 se staly hitem. V iPhonech, iPadech a v systému Android si ČT24 stáhlo už přes 50 000 uživatelů. Další tisíce lidí mají aplikaci staženou v Nokiích s operačním systémem Symbian 3. U Androidu a Symbianu 3 se dá čekat další nárůst, protože Čtyřiadvacítka je v obou systémech teprve 14 dnů. Nová média ČT plánují aplikace také pro Windows Phone 7 a sledují vývoj u Blackberry a Samsungu.

„Mobilní aplikace jsou jedním z mediálních pilířů televize budoucnosti a je důležité s nimi pečlivě pracovat. Vedle chytrých telefonů se rozjíždějí chytré televizory, které budou rovněž stát na aplikacích a ČT musí být jak po technické, tak dramaturgické stránce zkušená a využít příležitost, kterou jí jako veřejné službě mediální vývoj dává,“ říká Fridrich.

ČT Nová média vyvíjejí vedle aplikací pro ČT4 a ČT24 také mobilní rozhraní pro iVysílání, internetový videoarchiv pořadů České televize – nejprve pro tablety iPad a telefony iPhone, následovat bude Android.

Aplikaci ČT4 pro iPhony a iPady vyvíjela s Českou televizí firma Erika a. s.

 

0 komentářů shlédnuto 8276x
  • Currently 3.6666666666667/5 Stars.

    © iPhone.cz, 2008-2017
    Developed by New Web Art